Jak schudnąć 5 kg w tydzień: ćwiczenia

Czy chcesz szybko zrzucić zbędne kilogramy? Zrzucenie 5 kg w ciągu tygodnia nie uda się bez intensywnych ćwiczeń. Nasz artykuł wyjaśnia, jak i jakie dokładnie ćwiczenia należy wykonywać!

Siedmiodniowy okres odchudzania jest optymalny, jeśli chcesz zobaczyć rezultaty. Ten okres czasu uważa się za najbardziej odpowiedni. Siedem dni to krótki okres i nie spowoduje zmęczenia. Na koniec, gdy zobaczysz pierwsze widoczne rezultaty utraty wagi, nabierzesz ochoty na kontynuację. Dlatego nie bierz się za miesiąc czy dwa na raz, ale zacznij od tygodniowej obietnicy, że zaczniesz nowe życie. Nie musisz się głodzić, spędzać całych 7 dni na siłowni, padać z nóg ze zmęczenia i mieć cały czas zły nastrój. Wystarczy wybrać rozsądną dietę, wykonać kilka prostych ćwiczeń i wejść w normalny tryb życia, a z łatwością zrzucisz 5 kg wagi w ciągu zaledwie tygodnia.

utrata wagi

Najważniejsze wskazówki dotyczące odchudzania

Jak rozpocząć tygodniową kurację odchudzającą? Wybór diety odchudzającej jest prosty, a poniżej omówimy dostępne opcje. Jednak oprócz diety i ćwiczeń fizycznych warto połączyć szereg zaleceń, bez których odchudzanie nie przyniesie pożądanych rezultatów. Wymieńmy je:

 • Należy przyzwyczaić się do zaspokajania głodu ściśle według harmonogramu.

 • Minimalizuj porcje - niech ich wielkość nie przekracza 200 g, a najlepiej 150.

 • Jedz co najmniej 6 posiłków dziennie, aby przyspieszyć metabolizm.

 • Przygotowuj posiłki poprzez duszenie i gotowanie, zrezygnuj z potraw smażonych i tłustych.

 • Należy wprowadzić reżim picia co najmniej 2 litrów płynów dziennie. Podziel je na szklanki, aby było łatwiej. Można pobrać na telefon aplikację, która informuje, kiedy należy się napić. Jest to ważne i trzeba się zmusić, nawet jeśli nie chce się pić.

 • W diecie należy ograniczyć do minimum lekkie węglowodany i tłuszcze. Większą część powinny teraz stanowić składniki białkowe.

 • Kup wagę, aby codziennie rano kontrolować swoje wyniki. To doda Ci energii na cały dzień.

Porady dotyczące odżywiania

Można spróbować nie trzymać się żadnego konkretnego systemu żywieniowego, ale po prostu wprowadzić pewne zmiany do swojej diety.

Odmawiamy:

 • koniec z wypiekami z mąki pszennej.

 • Napoje słodzone i gazowane.

 • Ciasta, lody, wypieki.

 • Sosy przemysłowe (ketchup, majonez itp.)

 • Napoje alkoholowe.

 • Mięso i ryby z odmian tłustych.

 • Półprodukty spożywcze (pierogi, kiełbasy itp.).

 • Tłuste produkty mleczne.

Włącz więcej do swojej diety:

 • owoców i warzyw sezonowych (preferuj odmiany niesłodzone).

 • Ryby i chude mięso.

 • Produkty mleczne (o niskiej zawartości tłuszczu).

 • Jaja.

 • Płatki zbożowe pełnoziarniste.

 • Warzywa liściaste i zielone.

 • Suszone owoce i orzechy.

 • Zielona herbata.

Z podanych produktów można przygotować różne diety w ciągu tygodnia. Najważniejsze jest ograniczenie spożywania śmieciowego jedzenia.

utrata wagi

Kilka systemów żywieniowych na tygodniową dietę

A oto popularne i sprawdzone schematy, które pozwolą Ci odbudować organizm i przyzwyczaić się do nowej diety przez tydzień:

Dieta kefirowa. Jest to trudne, ponieważ spożycie pokarmu ogranicza się do gotowanej piersi z kurczaka, surowych warzyw i niskotłuszczowego kefiru. W ramach diety ważne jest przestrzeganie reżimu picia. W rezultacie można stracić od 5 do 10 kg tygodniowo.

Dieta estońska przez 7 dni. Sekret tej diety polega na tym, że należy spożywać tylko jeden produkt spożywczy dziennie. W poniedziałek można zjeść 6 gotowanych jaj, we wtorek - niskotłuszczowy twaróg (nie więcej niż 1 kg), w środę - filet z kurczaka (300 g na cały dzień), w czwartek - ryż (300 g), w piątek - 6 ziemniaków, w sobotę - tylko 1 kg jabłek, a w niedzielę - 1,5 l niskotłuszczowego kefiru.

Są to moralnie wymagające sposoby ścisłego ograniczenia diety. Jeśli nie czujesz się na tyle silna, by nie pęknąć, lepiej po prostu spróbuj ograniczyć niezdrową żywność. Skuteczne ćwiczenia mogą pomóc w uzyskaniu dobrej kondycji ciała i przyspieszeniu utraty wagi.

Ćwiczenia, dzięki którym schudniesz 5 kg w tydzień

Po pierwsze, pomocne będą ćwiczenia cardio. Jeśli nie masz czasu lub pieniędzy, by chodzić na siłownię, albo nie masz w domu bieżni, możesz pobiegać w parku lub na pobliskim stadionie. Wystarczy pół godziny codziennie rano lub wieczorem, aby zobaczyć rezultaty. Oto kilka ćwiczeń, które pomogą ujędrnić problematyczne obszary:

Napinanie brzucha

Rozstaw nogi na szerokość ramion, ręce skrzyżowane za głową. Pochyl się do przodu, starając się dosięgnąć najpierw lewego łokcia do prawego kolana, a następnie odwrotnie. Wykonaj trzy zestawy po 20 ćwiczeń. Przyjmij pozycję leżącą. Teraz załóż ręce za głowę i zegnij nogi pod kątem 90 stopni. Wyciskanie na ławeczce: z wydechem unieś łopatki i barki z podłogi, a następnie z wdechem wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 2 zestawy po 30 powtórzeń. W tej samej pozycji leżącej ułóż ręce pod pośladkami. Powoli opuść proste nogi na podłogę (nie dotykając jej), a następnie unieś je w górę.

Eliminacja problemów z plecami i ramionami

Świetnym ćwiczeniem, które może rozwiązać wiele problemów, jest "deska". Można je wykonywać na ugiętych lub wyprostowanych rękach, ale tułów musi być równoległy do podłogi, wszystkie mięśnie napięte, brzuch zaciśnięty. Jest mało prawdopodobne, że na początku będziesz w stanie robić to przez co najmniej minutę. Jednak w miarę postępów w treningu będziesz w stanie wytrzymać w desce 10 minut bez żadnych problemów.

Wszystkie te ćwiczenia powinny być wykonywane codziennie. Odpowiednio rozłożyć obciążenie. Jeśli dobrze czujesz się, ćwicząc rano, możesz to robić przed pracą. Jeśli szczyt aktywności przypada na wieczór, ćwiczenia można łatwo wykonywać także po południu. Cały trening nie powinien trwać dłużej niż 30 minut, więc nie bądź leniwy i unikaj wymówek - czas na działanie.

Ćwiczenia

Tygodniowe odchudzanie w ten sposób może przynieść efekty w postaci utraty 5 kg zbędnych kilogramów. Najważniejsze jest przestrzeganie zaleceń dietetycznych oraz poświęcanie wystarczającej uwagi sportom i ćwiczeniom. Bez ćwiczeń fizycznych utrata wagi nie zapewni Ci wymarzonej sylwetki. Ważne jest tu podejście kompleksowe. Wszystkie te czynności można łatwo wykonać w domu. Nie zapominaj o pielęgnacji ciała - wszelkiego rodzaju peelingi i okłady pomogą skórze zachować elastyczność i piękno.

Pięć kilogramów w tydzień - to już rzeczywistość i nie trzeba do tego nieludzkich wysiłków. Jednak tylko rozsądne ograniczenia dietetyczne i regularne ćwiczenia fizyczne mogą pomóc w utrzymaniu tego rezultatu. Taki styl życia powinien stać się dla Ciebie nawykiem, wtedy osiągniesz swoją idealną wagę i będziesz w stanie utrzymać ją na tym samym poziomie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz