Porady dotyczące urody i zdrowia

Kobiece piękno przyciąga, ekscytuje, kusi. O jego atrakcyjności pisano wiersze, książki, a nawet toczono o niego wojny. Ale atrakcyjność, niestety, nie jest wieczna: ma ona wroga, z którym bardzo trudno jej walczyć - czas. Kiedy kobieta jest "po" (wstaw swój numer), zaczyna zauważać, że stopniowo jej wygląd traci dawny blask i piękno. Potem pojawiają się drogie produkty kosmetyczne znanych firm, ale ich działanie jest tylko chwilowe. Istnieją jednak środki i metody, które są dostępne dla każdej piękności, a ich działanie jest o wiele bardziej skuteczne. Oto kilka prostych i przydatnych porad dotyczących urody.

Krem

Rutyna

Stosowanie kosmetyków wymaga również pewnej rutyny. Na przykład po godzinie 20.00 warto powstrzymać się od poważnych zabiegów: oczyszczanie twarzy, maseczki chemiczne i inne bronie "masowego niszczenia" nie przynoszą korzyści, a jedynie szkody. Po godzinie 20 organizm stopniowo przechodzi w stan spoczynku, przygotowując się do snu. Intensywne manipulacje na skórze będą dla niej stresujące i niepotrzebnie obciążające. Nie zdziw się, jeśli rano, zamiast oczekiwanego efektu cudownego zabiegu, pojawią się nieprzyjemne "worki pod oczami", opuchlizna twarzy i rozszerzone pory. Wieczorem można stosować lekkie kremy (2 godziny przed snem) i umyć twarz. Stosując się do tych pomocnych rad dla kobiet, możesz zachować zdrową i piękną twarz.

Usuwanie makijażu we właściwy sposób

Obecnie modne stało się usuwanie makijażu za pomocą mleczka kosmetycznego - wieczorny demakijaż stał się obowiązkową czynnością dla co drugiej kobiety. Terapeuci kosmetyczni twierdzą, że zabieg ten jest najczęściej szkodliwy. Faktem jest, że po użyciu balsamu pory skóry są zatkane: powietrze przestaje dopływać do naskórka, co prowadzi do stanów zapalnych i opuchlizny. W związku z powyższym udzielamy następującej porady kosmetycznej: do demakijażu najlepiej używać mydeł kosmetycznych, specjalnych pianek i żeli. Należy pamiętać, że woda do demakijażu nie powinna być zbyt zimna lub gorąca, lecz mieć temperaturę pokojową. W przeciwnym razie skóra będzie bardzo napięta, pokryta naczyniami krwionośnymi i zbyt sucha.

Makijaż

Uważaj na maski

Wiele kobiet błędnie uważa, że im dłuższe leczenie, tym lepszy efekt. Jest to jednak dalekie od prawdy. Maseczki nakładanej w domu nie należy pozostawiać na twarzy dłużej niż 7 minut. W przeciwnym razie przepływ powietrza do skóry zostaje zatrzymany, skóra zaczyna się po prostu "dusić", pojawiają się nieprzyjemne obrzęki i opuchlizna. W ten sposób pozornie użyteczna procedura staje się szkodliwa. Ponadto ważny jest płyn, którym usuwa się maseczkę - powinna to być zwykła woda, nigdy woda mineralna, ponieważ ma ona wysoką zawartość soli, co powoduje alergie i wysuszenie skóry.

Odpowiednie odżywianie 

Po raz kolejny ta porada dotycząca zdrowia i urody dla kobiet wymaga liczby 20.00. Wtedy właśnie trzeba przestać uderzać w lodówkę. Ogólnie rzecz biorąc, należy stosować zrównoważoną dietę - zwłaszcza po 35. roku życia. Upewnij się, że Twój codzienny jadłospis zawiera odpowiednią kombinację węglowodanów, białek, tłuszczów i innych minerałów niezbędnych do poprawnego funkcjonowania organizmuUnikaj przekąsek typu fast food - lepiej zjeść jabłko lub inny owoc niż tłustą kanapkę.

zdrowa dieta

Uważaj na kremy

Młody i atrakcyjny wygląd jest główną oznaką dobrego stanu zdrowia. I odwrotnie, zdrowe ciało oddycha z werwą i pięknem. Prawie niemożliwe jest ukrycie obolałej skóry za grubą warstwą kremu - nie sprawi to, że twarz będzie wyglądać lepiej. Wiele kobiet uważa jednak, że stosowanie kremu na noc sprawi, że następnego dnia obudzą się piękne. I będą niemile zaskoczeni: rano mogą wyglądać gorzej niż w nocy. Dlatego ważne jest, aby kremy stosować z umiarem. Na czystą, wilgotną twarz należy nałożyć tylko tyle kremu, ile zmieści się na palcu serdecznym - nie więcej.

Dobry sen jest gwarancją piękna

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zapewnić sobie dobry sen i jak długo powinien on trwać? Prawdopodobnie zdarzyło Ci się stracić koncentrację po dobrze przespanej nocy, a następnie spędzić pozornie długie dziewięć godzin. Według wszelkich kanonów powinieneś oddychać spokojnie i nie mieć charakterystycznych "worków" pod oczami, ale jest wręcz przeciwnie. Ważne jest, aby wiedzieć, ile godzin snu potrzebujesz, aby dobrze się wyspać i odzyskać siły witalne. Ważne są również warunki, w jakich śpisz: powietrze powinno być świeże, a jego temperatura nie powinna przekraczać 25°C. Przestrzeganie tej prostej wskazówki dotyczącej pielęgnacji urody sprawi, że będziesz wyglądać i czuć się pięknie.

Śpiąca kobieta

Zwalczaj podwójny podbródek

Jak odkryli psychologowie, stan skóry na szyi jest oznaką wieku danej osoby. W młodym wieku nie trzeba wykonywać żadnych specjalnych ćwiczeń, ale kilka prostych zasad powinno wystarczyć.

  • Podczas chodzenia lub siedzenia należy trzymać podbródek równolegle do podłogi lub stołu.
  • Spać na małej poduszce lub bez poduszki.
  • Nigdy nie należy spać na brzuchu.

Ta przydatna rada dotycząca zdrowia i urody dla kobiet jest prosta - wystarczy się do niej zastosować.

Pij zieloną herbatę

Zielona herbata jest bogata w przeciwutleniacze, które pomagają zwalczać wolne rodniki, będące główną przyczyną starzenia się organizmu. Zielona herbata pomaga również rozkładać tłuszcz, obniża poziom cholesterolu we krwi i uelastycznia naczynia krwionośne. Zieloną herbatę można pić na zimno zamiast niezdrowej wody gazowanej lub zamiast kawy. Pamiętaj, że do zielonej herbaty nigdy nie należy dodawać mleka ani cukru - nie można jej łączyć z tymi pokarmami. Najlepiej pić ją z miodem.

Kobieta pijąca herbatę

Kobiece piękno zależy nie tylko od stosowania odpowiednich produktów i zabiegów. Przestrzeganie zasad dobrego samopoczucia pozwala osiągnąć wewnętrzny spokój, wyciszenie i pewność siebie. Bez tego nie można mieć atrakcyjnego wyglądu.

Jak na ironię, jedną z porad dotyczących urody jest znalezienie odpowiedniej pracy. Na przykład Francuzi wierzą, że praca, którą się lubi, pozwala zachować młodość. Ich opinia nie jest pozbawiona racjonalności: codzienne wykonywanie żmudnej i nielubianej pracy prowadzi do ciągłego stresu, który uruchamia procesy starzenia się organizmu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz